Виключення хімічних речовин, що використовуються в процесі виготовлення антипригарних покриттів, призвело до зниження випадків низької ваги при народженні у новонароджених.

Виключення хімічних речовин, що використовуються в процесі виготовлення тефлонових покриттів, призвело до зниження випадків низької ваги при народженні та зменшення ризику пошкоджень головного мозку у новонароджених.

Починаючи з 2003 року завдяки поетапному припиненню використання хімічних речовин для виготовлення антипригарних покриттів, таких як тефлон, понад 118 000 дітей у Сполучених Штатах народилися з нормальною вагою і без пошкоджень головного мозку.

Вчені, які займаються дослідженнями, проведеними в Школі медицини Нью-Йорка, кажуть, що наукові дані давно свідчать про те, що хімічні речовини, які не дають їжі прилипати до сковорідок та каструль, призводять до підвищення кров’яного тиску, уроджених дефектів розвитку плода та суттєво знижують вагу при народженні.

За словами дослідників, до 2006 року основна небезпека для плода у вагітних жінок надходила від хімічних речовин, що використовуються при виробництві антипригарного покриття, яке називається перфтороктановою кислотою або PFOA.

Дослідницька група Леонардо Трасанде, MD, показала, що рівні PFOA в крові у жінок дітородного віку з 18 до 49 років зростав з 2003 по 2008 рік, і середній рівень досягнув піку 3,5 нанограма на мілілітр. Але тенденція змінилася у 2009 році, через кілька років після введення поетапної відмови використання цих сполук у побуті та їх рівень почав знижуватися із середнього 2,8 нанограма на мілілітр до 1,6 нанограма на мілілітр до 2014 року. Це зниження концентрації PFOA призвело до зниження кількості дітей з низькою вагою з 17501 випадків у 2008 році до 1491 випадку у 2014 році.

Автори дослідження підрахували, що зменшення кількості дітей, народжених з низькою вагою, внаслідок впливу цих хімічних сполук, зберегло країні не менше 13,7 млрд. дол. за рахунок скорочення часу перебування дітей у стаціонарі та тих, хто потребує довгострокового догляду після когнітивного пошкодження; а також покращенням перспектив розвитку дітей.

«Факти свідчать про те, що угода про поетапну ліквідацію хімічних речовин, що колись використовувалися в антипригарних покриттях, стала серйозним успіхом у захисті здоров’я дітей», – каже провідний дослідник та епідеміолог охорони здоров’я Леонардо Трасанде, MD, MPP, ад’юнкт-професор NYU Здоров’я Лангоні. «Ця політика, спрямована на зменшення впливу на людину токсичних сполук, допомогла уникнути шкоди здоров’ю тисячі новонароджених і зберегла понад мільярд доларів платників податків, виключивши непотрібні витрати на охорону здоров’я».