Кишковий мікробіом

Кишковий мікробіом, ймовірно, впливає на ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

Рандомінізоване, подвійне-сліпе, перехресне одноцентрове, пілотне дослідження впливу модифікованої Середземноморської кетогенної дієти в порівнянні з дією, що рекомендується Американською Кардіологічною асоціацією на пацієнтів з помірними когнітивними порушеннями.

Дослідження показало, що переважання протебактерій (Proteobacteria) позитивно корелює з концентрацією в цереброспінальній рідині бета амілоїду 42 та 40 (маркерів хвороби Альцгеймера). У той же час, концентрація в стільці пропіонату і бутирату обернено пропорційна концентрації бета амілоїду 42 у пацієнтів з помірними когнітивними порушеннями. У період кетогенної дієти відмічено зростання концентрації бактерій: Enterobacteriaceae, Akkermansia, Slackia, Christensenellaceae та Erysipelotriaceae, та відмічено зниження бактерій: Bifidobacterium та Lachnobacterium.

Ці зміни супроводжувалися зниженням концентрації ацетату та лактату та підвищенням рівня пропіонату та бутирату. Автори дослідження дійшли висновку, що помірні когнітивні порушення мають чіткі ознаки порушення складу кишкового мікробіома та кетогенна дієта супроводжується позитивними змінами з боку кишкових бактерій та їх метаболітів, що супроводжується зниженням концентрації маркерів хвороби Альцгеймера у цереброспінальній рідині.

 

*EBioMedicine. 2019 Aug 30. pii: S2352-3964(19)30554-7.