Комплекс рослинних препаратів ефективніший, ніж антибіотик рифаксимін у лікуванні синдрому надлишкового бактеріального росту в тонкій кишці.

Синдром надлишкового бактеріального росту (СНБР) є досить поширеним захворюванням у клінічній практиці та зустрічається у 64% пацієнтів при повторному зверненні до гатроентеролога. Цей синдром проявляється, перш за все, здуттям живота, яке виникає через 1,5 години після їжі і суттєво знижує якість життя пацієнтів. Метою цього дослідження було порівняння ефективності прийому рифаксиміну та комбінованого рослинного препарату у лікуванні хворих із СНБР. Пацієнти були поділені на 2 групи. 1 група приймала 200 мг. рифаксиміну 3 рази на день. 2 група приймала комбінований рослинний препарат (CandiBactin BR (Metagenics Inc.) або Disbiocyde і FC Cidal (Biotics Research Laboratories)) протягом 4 тижнів.

Дихальний тест з лактулозою, який є діагностичним маркером СНБР, показав негативний результат у 34% тих, хто приймав рифаксимін, і у 46% тих, хто приймав комбінований рослинний препарат. Надалі, пацієнти, у яких зберігався позитивний дихальний тест на СНБР після лікування рифаксиміном, були розділені на 2 групи.

1 група приймали потрійну антибактеріальну терапію: кліндамінцин 500 мг 3 рази на день, метронідазол 250 мг 3 рази на день, неоміцин 500 мг 3 рази на день протягом 4 тижнів. 2 група приймала комбінований рослинний препарат (CandiBactin BR і (Metagenics Inc.) або Disbiocyde і FC Cidal (Biotics Research Laboratories)) також протягом 4 тижнів. Потрійна антибактеріальна терапія виявилася ефективною у 60% пацієнтів, а комбінована рослинна у 57,1% пацієнтів, у яких була неефективна терапія рифаксиміном. Таким чином, комплексні рослинні препарати на основі берберину є ефективним засобом у лікуванні СНБР.

 

Chedid V, Dhalia S, Clarke JO, et al. Herbal therapy is equivalent to rifaximin for the treatment of small intestinal bacterial overgrowth. Glob Adv Health Med. 2014;3(3):16-24.

 

Клініка Святого Даміана Цілителя