Оптимізація здоров’я

На відміну від класичної медицини, яка направлена на зняття невідкладних і гострих станів захворювань, функціональна медицинаконцентрується на усуненні дисбалансів в організмі, які є причиною хвороб.

Оптимізація здоров’я націлена на корінь, тобто першопричину хвороби, а не лише на лікування симптомів. Лікарі функціональної медицини концентрується не на лікуванні тільки хвороби, а на оптимізації здоровʼя конкретної людини, особлива і важлива частина функціональної медицини — профілактика захворювань.

7 основних клінічних дисбалансів, які лікує функціональна медицина:

  1. Живлення (травлення, всмоктування, мікробіота/ШКТ, дихання).
  2. Захист та відновлення організму (імунна функція, усунення запалення, терапія інфекцій).
  3. Енергія (мітохондріальна функція, регуляція енергії).
  4. Детоксикація.
  5. Транспорт (серцево-судинна та лімфатична системи).
  6. Комунікація (гормони, нейротрансмітери).
  7. Структурна цілісність (мембрани, скелетно-м’язова система).

Що таке профілактика захворювань у функціональній медицині

В основі цієї концепції лежить ідея, що кожен пацієнт унікальний. Усі види дисфункцій у його організмі обумовлені взаємодією різних факторів: генетичних, епігенетичних, що включають дієту, спосіб життя, навколишнє середовище та дію важких металів. На багато з них можна вплинути. 

Функціональна медицина включає такі методи, як: 

  • програма 4R для покращення роботи кишечника це комплекс лікувально-діагностичних заходів, який спрямований на відновлення функцій шлунка та кишківника.

    Програма 4R починається з точної та глибокої діагностики роботи всіх органів травної системи. Її мета виявити причини, що призвели до розвитку хвороби. Вона складається з наступних етапів:
  • очищення організму. Необхідно прибрати з раціону ті продукти, до яких виявлені високі титри IgG і IgE, при необхідності пройти протипаразитарну терапію, патогенну чи умовно-патогенну флору, гриби;
  • нормалізація роботи ШКТ. Слід відновити нормальну функцію шлунка, секрецію ферментів підшлункової залози;
  • покращення роботи кишечника. Потрібно заселити кишківник дружньою кишковою флорою. Для  цього використовуються пробіотики, що містять біфідобактерії та лактобактерії. Але для того, щоб ці бактерії прижилися в кишківнику, потрібно забезпечити їх достатньою кількістю необхідної для них їжі, якою є клітковина. Вживання дуже важлива для відновлення роботи шлунково-кишкового тракту;
  • загоєння слизової оболонки та відновлення нормального кишкового бар’єра. Запустити процес відновлення цілісності слизової оболонки допоможуть добавки, що містять пробіотики, катехіни зеленого чаю, глутамін;
  • дієтотерапія, що призначається індивідуально після того, як здані аналізи на дефіцит вітамінів в організмі та виявлена нестача поживних речовин, латентний дефіцит заліза;
  • прийом нутрицевтиків і рослинних добавок.

Такий підхід особливо дієвий при запальних, аутоімунних та хронічних захворюваннях.

Якщо у пацієнта діагностовано певне захворювання, його розвиток може бути пов’язаний із генетичними схильностями, особливостями раціону, наявність стресу та інших факторів способу життя. 

Тому план лікування повинен враховувати все це, щоб виявити основну причину захворювання.

Вислуховуючи пацієнта та вивчаючи його історію, інтегративний лікар залучає пацієнта у процес та адаптує методи лікування, що відповідають унікальним потребам цієї людини. Він дивиться «вгору за течією», щоб розглянути складну мережу взаємодій в історії хвороби, фізіології та способу життя пацієнта, які можуть призвести до захворювання.

Коли потрібно звернутися до лікаря функціональної медицини

  1. Якщо ви хочете отримати більш персоналізований тип медичного обслуговування. Тоді наш лікар комплексно оцінить важливі фактори, що впливають на ваше здоров’я, та підбере методи профілактики захворювання, які підходять саме вам.
  2. Якщо вас цікавить, як такі фактори, як генетика, стрес та спосіб життя впливають на вашу хворобу. Тоді ваше лікування буде спрямоване на всі ці питання індивідуально, що покращить ваше здоров’я у цілому та забезпечить ефективну профілактику захворювань. 
  3. Якщо ваше хронічне захворювання травної, нервової, серцево-судинної, ендокринної систем погано піддається класичному медикаментозному лікуванню. Тоді наш лікар запропонує варіанти, які можуть бути індивідуально підібрані під ваш випадок.

Функціональний підхід добре підходить для тих, хто прагне запобігти розвитку хронічних захворювань, вивести в стан тривалої ремісії наявне хронічне захворювання. 

У нас в клініці є можливість пройти: 

  • тестування харчової чутливості; 
  • комплексне дослідження  латентних дефіцитів вітамінів, мінералів, жирних кислот і амінокислот; 
  • детальне обстеження стану свого шлунково-кишкового тракту; 
  • оцінити свій метаболізм, імунну, ендокринну системи; 
  • унікальні генетичні тести; 
  • токсикологічні аналізи.