Підготовка до вагітності

Підготовка до вагітності — це важливий етап, який багато пар пропускають при плануванні дитини. Готуватися до зачаття однаково важливо для обох майбутніх батьків.

Починати підготовку до вагітності жінки варто, як мінімум, за 3 місяці до зачаття. Для того, аби забезпечити безпечну та комфортну вагітність та здоров’я вашої дитини, необхідно переглянути деякі аспекти свого життя.

Харчування та спосіб життя

В рамках підготовки до зачаття дитини важливо регулярно займатися помірними фізичними вправами, щоб ваше тіло було в хорошій формі та у вас було достатньо енергії та витривалості для вагітності, пологів та догляду за дитиною.

Намагайтеся дотримуватися здорової, збалансованої дієти. В процесі підготовки до вагітності харчування жінки має включати такі продукти:

  • Фрукти та овочі (свіжі, заморожені, сушені продукти або склянка фреша). 
  • Крохмалисті продукти, такі як хліб, макарони, рис (по можливості вибирайте цільнозернові продукти).
  • Багата білком їжа, зокрема: нежирне м’ясо, курка, риба, яйця та бобові (квасоля та сочевиця).
  • Молочні продукти, такі як молоко класу А2, сир та йогурт, що містять кальцій.
  • Темно-зелені листові овочі, броколі, брюссельська капуста, пастернак, горох та апельсини. Це дуже важливо під час зачаття дитини та на ранніх термінах вагітності, оскільки вони містять фолієву кислоту.

В рамках підготовки до народження дитини слід виключити з раціону оброблені харчові продукти та продукти з високим вмістом жирів та цукру. 

Вітаміни для зачаття

В організмі жінок репродуктивного віку часто не вистачає вітамінів та мінералів. Це зумовлено неповноцінним харчуванням, поганою екологією, стресами, перевтомою та пов’язаними з цим збоями в обміні речовин та роботі ендокринної системи. Вітамінно-мінеральний дефіцит може заважати настанню вагітності та негативно впливати на розвиток плода, якщо зачаття все ж таки відбулося.

В цій ситуації на допомогу приходять спеціальні вітаміни для підготовки до вагітності. 

Записуйтесь на консультацію і наш лікар підбере добавки, які містять корисні речовини в біодоступній формі, та які допоможуть підтримувати нормальний перебіг вагітності, знижують ризик розвитку ускладнень у майбутньому.

 

 

Починати прийом вітамінів при плануванні вагітності потрібно завчасно, щоб заповнити вітамінно-мінеральний дефіцит та покращити репродуктивне здоров’я.

Якщо ви намагаєтеся завагітніти, лікар може рекомендувати приймати такі вітаміни для зачаття дитини:

  • Фолієва кислота. Прийом фолієвої кислоти протягом перших 12 тижнів вагітності знижує ризик народження дитини з дефектами нервової трубки.
  • Йод. Життєво важливий елемент, необхідний для повноцінного обміну речовин та роботи головного мозку. Дефіцит цього мікронутрієнта під час вагітності може призвести до затримки розумового та фізичного розвитку дитини. 
  • Вітамін D. Необхідний для засвоєння кальцію і фосфору, нормальної роботи імунної системи. Цей вітамін допомагає запобігти розвитку рахіту у дітей та остеопорозу у вагітних і жінок у період лактації. Це важливий вітамін для підготовки до вагітності.

Вітаміни для жінок, які планують вагітність, підбирає лікар, спираючись на цілі та загальний стан здоровʼя. Вони можуть:

  • Підвищити шанси на успішне зачаття.
  • Забезпечити органи необхідними запасами корисних речовин.
  • Виключити дефіцит вітамінів та мікроелементів по мірі розвитку плода.
  • Покращити стан волосся та шкіри жінки.
  • Знизити ризик руйнування зубів після пологів.
  • Забезпечити нормальний психоемоційний стан майбутньої мами.

Абсолютним показанням для призначення вітамінів для зачаття є гіпо- та авітаміноз. Перш ніж вибирати добавки, рекомендується провести обстеження, здати аналізи перед плануванням вагітності та оцінити нестачу окремих елементів.

Також необхідно бути дуже уважними під час планування вагітності жінкам, які мають хронічні захворювання. Тут необхідне ретельне обстеження і підтримка організму.

 

 

Вага тіла

Діапазон здорової ваги визначається індексом маси тіла (ІМТ). Здорова вага — це ІМТ від 20 до 25. В процесі підготовки до зачаття дуже важливо враховувати цей фактор. Якщо у вас недостатня вага (ваш ІМТ нижче 19) або ви страждаєте на ожиріння (ваш ІМТ 30 або вище), у вас можуть виникнути проблеми з вагітністю. Досягнення здорової ваги допоможе вашим яєчникам знову почати нормально працювати. Якщо у вас надмірна вага, правильне харчування та регулярні фізичні навантаження дадуть значно більше шансів завагітніти.

Чоловіки з ІМТ 30 та вище мають знижену фертильність. Це також потрібно враховувати під час планування вагітності.

Наші лікарі складають детальний план обстеження, щоб дослідити першопричину надмірної ваги, а також необхідної терапії, щоб позбутись зайвих кілограмів та причини, яка їх викликала.

 

 

Шкідливі звички

Куріння та вживання навіть помірної кількості алкоголю може зменшити шанси на зачаття. Це стосується як чоловіків, так і жінок. Відмова від шкідливих звичок дуже важлива. Вживання алкоголю може вплинути на якість сперми (у чоловіків) та розвиток плоду (у жінок).

Куріння також значно знижує шанси завагітніти, збільшує ймовірність викидня, а якщо ви продовжуватимете курити під час вагітності, це може завдати шкоди вашій дитині. Те саме стосується наркотичних речовин.

Щоб завагітніти потрібно повністю відмовитися від шкідливих звичок та вести здоровий спосіб життя.

Прийом лікарських засобів

Деякі ліки можуть вплинути на вашу фертильність. Саме тому потрібно пройти комплексне обстеження перед вагітністю, виявити слабкі місця організму та розробити програму підготовку. 

В деяких випадках краще відмовитися на деякий час від прийому ліків, особливо під час підготовки до вагітності після викидня. Правильно спланувати прийом ліків, визначити їх доцільність може лише лікар.

 

 

Умови праці

На роботі деякі люди зазнають впливу рентгенівських променів, пестицидів та інших факторів, які можуть вплинути на їхню фертильність. Потрібно оцінити умови праці з погляду зачаття здорової дитини та максимально усунути можливі ризики.

Консультація у нашій клініці триває 2 години, за які лікар встигає дізнатись важливі параметри, в тому числі токсичне і фізичне навантаження, стресовий вплив, режим сну та відпочинку. При необхідності, лікар запропонує варіанти зміни способу життя і роботи. 

Пройдіть комплексний медичний огляд

Планування вагітності — це шанс для обох батьків пройти повне медичне обстеження.

Якщо з обох сторін у сімейному анамнезі є спадкові захворювання, такі як, наприклад, діабет, повідомте про це лікаря. Вам може знадобитися генетична діагностика.

Стреси

Стрес впливає на кров’яний тиск, гормони та менструальний цикл. Якщо ви не знаєте, як готуватись до вагітності, перше, з чого почніть: виключіть всі стресові моменти зі свого повсякденного життя. Якщо такої можливості немає, тоді необхідно зменшити вплив стресу на організм. Обговоріть з лікарем — які дієтичні добавки можуть допомогти впоратись зі стресом.

Лікування безпліддя

Деяким жінкам вдається завагітніти відразу, а для інших жінок очікування може зайняти набагато більше часу. Якщо у вас виникли проблеми із зачаттям і ви стурбовані тим, що хтось із вас може бути безплідним, поговоріть з лікарем, який запланує необхідні обстеження. Після вивчення результатів аналізів лікар, при необхідності, запропонує відповідний метод лікування.

В нашій клініці працює інтегративний терапевт, який допоможе комплексно підготувати організм до вагітності, закрити всі дефіцити, вивести хронічні захворювання в неактивну фазу, зменшити запалення в організмі, надасть рекомендації по харчуванню і способу життя, запропонує комплексну діагностику організму.

Наш лікар інтегративної медицини на консультації зможе відповісти на такі питання:

  • Як підготуватися до вагітності?
  • Які аналізи здавати перед вагітністю?
  • Які вітаміни пити перед вагітністю?
  • Як зачати здорову дитину?

Наша головна мета — встановити першопричину виникнення проблеми. Для цього лікар збирає анамнез: запитує про хронічні і нещодавно перенесені захворювання, вагітності та аборти, операції, спосіб життя і харчування. Все це допоможе спланувати ефективну підготовку до такого важливого етапу вашого життя!