Тестостерон – “слабка” anti-age стратегія?

У науковому огляді, наданому Американською Колегією Лікарів, який охопив 38 рандомінізованих контрольних досліджень, було показано:

  • Тестостерон покращував сексуальну функцію та якість життя людей похилого віку з низьким рівнем тестостерону, і у яких не було медичних станів, які викликають гіпогонадизм. Однак цей ефект варіював від слабкого до помірного.
  • Тестостерон не чинив або мав слабкий ефект щодо таких симптомів як: фізична активність, депресія, рівень енергії, життєздатність, розумова функція.
  • З дослідження були виключені особи з високим ризиком серцево-судинних захворювань та раку передміхурової залози. Тому не встановлено чіткого взаємозв’язку між терапією тестостероном та цими захворюваннями.
  • «Докази негативних ефектів, про які повідомлялося під час випробувань, були визнані недостатніми або встановлено недостатню достовірність для більшості побічних ефектів».
  • Довгостроковий ефект та безпека терапії не встановлені.

*Diem SJ, Greer NL, MacDonald R, et al. Efficacy and safety of testosterone treatment in men: an evidence report for a clinical practice guideline by the American College of Physicians. Ann Intern Med. Published online January 7, 2020. doi:7326/M19-0830